Su Kaçağı Tespiti İlan Bilgisi

Su Kaçağı Tespiti
  • İlan Başlığı: Su Kaçağı Tespiti
  • İlan Sahibi: Ekiptesisat
  • Telefon: 02165058441
  • Fiyat: 250
  • Mail: ekiptesisat@gmail.com
  • Şehir: İstanbul

Su Kaçağı Tespiti

istanbul su kaçağı bulma işlemi elektronik cihazlarla kırmadan dökmeden yapılmaktadır. Günümüz teknoloji ile birlikte kullanılan su kaçağı bulma ve tıkanıklık açma cihazlarıyla yapılan işlemler eskiye nazaran oldukça kolaydır. Bilinçli ve tecrübeli kullanılan bu cihazlar sayesinde su kaçakları 15cm2 kadar minik bir alanda rahatça tespit edilmekte, kameralı tıkanıklık açma cihazlarında ise imaj sürekli alınabildiği için tıkalı bölgeye rahatça erişilip, tıkanıklık giderilebilmektedir.  

Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

Su Kaçağı Tespiti Su kaçaklarının oldukça farklı nedenleri olabilir ama bu kaçaklar büyük çoğunlukla eskimiş su tesisatı, yanlış kullanılan malzemeler ve aşırı su basıncı ile oluşmaktadır. istanbul su kaçağı tespiti veya tıkanık masraf borusu açma benzer biçimde mevzularda gelişmiş cihaz ve ekiplerle ile sizler en kaliteli şekilde yardımcı olmak için çalışıyoruz. Su kaçağı bulma mevzusunda kaçak tespit cihazları ile yaptığımız emek harcamalar cevabında kaçağın hangi noktada olduğunu tespit ederek bu halde sadece bu noktaya müdahale edilmesi sağlanır. Bu biçimde evinizde ekstra alan kırmak zorunda kalmadan ancak tek bir noktaya müdahale edilerek onarım işlemi yapılır. Böylece zamandan da tasarruf edilmiş olmaktadır. Tıkanık boruların açılması için kameralı sistemleri kullanma suretiyle asıl sorunun olduğu yer belirlenerek bu halde bu yere müdahale edilir. Bu sayede boş yere ekstra yer kırmak zorunda kalmadan daha azca masraflı olarak tıkanıklıklar giderilir. Oluşan bu su kaçakları daha fazla boşan akan su sarfiyatına niçin olmaktadır. Giderinizdeki sıkıntı kalitesiz araç-gereç ve vasat işçilik kullanılarak inşa edilmiş eski yapılarda daha fazlaca görülür. En istenmeyen sonuçlardan biri de kaçaklardan sızan kirli sudur. Su kaçaklarından sızan kirli sular değdiği alana mikrop taşırlar. Mikrobun bulaştığı alanda aldığınız hava bile bakteriyel olur buda su kaçaklarının esenlik üstündeki bir diğer negatif etkisidir. Yapılan başka bir yanlış ise; probleminin kendi kendine çözülmesini beklemek. Bu tür su kaçaklarında sorun kendiliğinden çözülmek ve kurumak yerine suyun oluşturduğu nemden dolayı yapılarınızda küflenme, kötü kokular baş gösterebilir. Su kaçakları kendiliğinden düzelmediği gibi devamlı sızan su ile aşınan tesisatın farklı yerlerinde de sorun oluşturur. Hatta komşu tesisatınıza da zarar verebilir. Bu durumda daha az maliyetle daha kısa sürede çözebileceğiniz sorundan daha büyük bir probleme haiz olmuş olursunuz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Kısıklı Su Kaçağı Tespiti Belli başlı su kaçağı belirtileri şunlardır; Su sayacınız, musluklar kapalı olduğu şekilde sürekli dönüyorsa, faturanıza normalden yüksek meblağlar ödemek zorunda kaldığınızda, banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ var ise, seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştiriyorsa, kaygan yahut kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde, duvarlarda rutubet yada ıslanma şikâyeti olduğunda, evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşanması durumudur.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

  Binalarda meydana gelebilen su kaçaklarını tespit etmek için, pek çok metot kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin tüm bunlar doğru ve duyarlı sonuçlar verebilir ama her yöntemin kullanıldığı yer farklılık göstermektedir. Kullanılan noktaya ve kullanım şartlarına göre değişkenlik gösteren yöntemin, doğru bir biçimde seçiminin yapılması oldukca önemlidir. Su kaçağı tespiti esnasında hangi metot ile tekniklerin kullanılacağı, seçiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak bölgenin durumuna dikkat edilmelidir. Daha hemen sonra hazırda bulunan ekipmanlar test edilmelidir. En fazla kullanılan su kaçağı bulma teknikleri ise şunlardır; Tahmin yürütme ve bu tahmini seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği, Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme, Boru kamerası kullanarak görüntüleme, Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma, Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma Kimyasal deva kullanılarak patlak borunun tamiri Ortamda en çok rutubet bulunan noktayı tespit etme. [caption id="attachment_1151" align=aligncenter width=300]Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti[/caption]

Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar

Dinleme Ekipmanı: Su kaçaklarını bulmak için en fazlaca tercih ettiğimiz alet, Dinleme Cihazlarıdır. Bu cihazın öteki cihazlardan değişik kılan bir özelliği olarak, en duyarlı bilgileri veren alet olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında su kaçağının yerini hızlıca tespit edebilen Dinleme Cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan fazlaca kullanışlı ve başarıya ulaşmış bir alettir. Termal Kamera: Çoğunlukla sıcak su borularında oluşan sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Fakat öteki cihazlarda göre eksi olan tarafının bulunduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Hangi marka ürün olursa olsun. Termal Kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye varamamaktadır. Pis Su Kamerası: Sızıntının meydana geldiği kirli su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis Su Kamerası sayesinde, el sayeinde servis hizmeti verdiğimiz bölgelere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan inceleme cevabında döşem hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranına yansımaktadır. Nem Ölçer: Sıvı ile i·lişki halinde bulunan ortamların 3 cm kadar derinliğine inebilen Nem Ölçer aleti, rutubet seviyesini ölçmek için kullanılmaktadır. istanbul su kaçağı tespiti hizmeti olarak tüm bu ekipmanları ve son olarak teknoloji olarak kullanılmaktadır.